Použitím nových posuvno-zdvižných systémov môžete funkčne rozšíriť plochu svojho domova. Dvere nepredstavujú žiadne prekážky pre váš komfort a pridávajú pár výborných vlastností navyše.

Ak si kladiete otázku, ako cez zimu využívať peknú terasu pri vašom dome, odpoveďou je účelný prechod medzi domom a samotnou terasou. Ten vám zabezpečí moderný posuvno-zdvižný systém, ktorý ponúka výhody overených riešení a pridáva aj úplne nové.

Zachováva svetelné podmienky, tepelne izoluje

Veľké sklenené plochy nových systémov znamenajú vynikajúci prestup svetla do vnútra vášho domova. Konečne tak môžete využívať prirodzený zdroj svetla a ročne ušetriť nemalé peniaze za energiu pri neustále stúpajúcich cenách. Blahodarný vplyv slnečných lúčov iste ocení nejeden člen domácnosti. No nielen to: moderné posuvné systémy zabraňujú vysokým tepelným stratám vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, takže opäť môžete ušetriť finančné prostriedky na zmysluplnejšie veci a nevyhadzovať ich (doslova) von oknom.

Prechod bez bariér

Jednou z najžiadanejších vlastností nových posuvno-zdvižných systémov je bezbariérový prechod. Či už ide o detský bicykel, kočík alebo chcete bezpečne preniesť napríklad narodeninovú tortu – a nepotknúť sa pritom, určite oceníte moderný systém, pri ktorom pod nohami ani neucítite, že ste ho práve prekonali. Deti, ale aj tínedžeri môžu šantiť a naháňať sa bez strachu, že sa potknú o prah. Bezbariérovosť určite ocenia aj starší členovia rodiny či návštevy, ktoré sa môžu teraz voľne pohybovať aj bez sprievodu na každom kroku a obdivovať napríklad aj vašu terasu.

Hravo ich otvorí aj dieťa

Hoci sú moderné posuvno-zdvižné systémy masívne, nekladú pri otváraní takmer žiadny odpor. Otvorí ich poľahky aj vaše dieťa alebo jeho kamaráti či kamarátky na oslave narodenín. Ovládanie dverí je taktiež jednoduché, otváranie a zatváranie nebude robiť problém žiadnemu členovi vašej domácnosti, ani tým, ktorí na podobné systémy nie sú zvyknutí.
Napriek všetkým spomenutým výhodám pridávame ešte ďalšiu, rovnako dôležitú: dvere vynikajúco tesnia pred vniknutím vody alebo vzduchu.

Zhrňme si vynikajúce vlastnosti posuvno-zdvižných systémov:

  • Okná sa nerosia ani pri nízkych zimných teplotách
  • Kombinujú pohodlie a bezpečnosť
  • Prah nekladie vôbec žiadny odpor
  • Bezbariérové prahy
  • Utesnenie proti vniknutiu vody a vzduchu
  • Rovnaký interval údržby ako všetky ostatné typy