Vonku je chladnejšie a slnko zapadá o čosi skôr, ako tomu bolo pred pár týždňami. Svietidlá v interiéri svietia a radiátory hrejú. Nachvíľku otvoríte okno, aby ste vyvetrali. Dnu okrem čerstvého vzduchu príde aj neželaná návšteva v podobe chrobákov a mušiek. Namiesto chemikálií zvoľte ekologickejší a humánnejší spôsob ochrany. Sieťky proti hmyzu sú odpoveďou. Aké typy existujú a ako ich inštalovať? Nielen to sa dozviete v tomto článku.

Siete proti hmyzu na klasické plastové okná

Ak sú vaše steny obdarené klasickými plastovými oknami, máte šťastie, pretože siete proti hmyzu na tento typ okien patria medzi cenovo najvýhodnejšie. Na okná sa uchytávajú veľmi prakticky, rýchlo a bez vŕtania do rámov. Tento tzv. bezrámový systém je vhodný nielen na plastové klasické okná, ale aj na hliníkové okná či drevené eurookná. Je však veľmi dôležité dbať na správny výber rámu. My určite odporúčame prediskutovať výber s odborníkom. 

Siete proti hmyzu na hliníkové okná

Hliníkové okná sú veľmi trendy a ekologické. V pomere ceny a kvality pozitívne vplývajú na stav vášho bankového konta. No za sieťky proti hmyzu si budete musieť trochu priplatiť, pretože oproti sieťkam na plastové okná sú cenovo náročnejšie. Vyššie sme spomínali, že ide o tzv. bezrámovú inštaláciu, kde nie je nutné vŕtať do okenného rámu. Naša sieťovina je dodávaná v sivej farbe a na okne je prakticky neviditeľná

“Siete proti hmyzu na okná od Q-profil sú nielen praktické, ale aj veľmi moderné.“

Siete proti hmyzu ako dvere

Veľmi dobre to poznáte, ak ste vyrastali v dome s terasou. Dvere na ňu boli stále otvorene a priechod medzi obývačkou a vonkajším svetom strážila sieťka na pántoch, ktorá dnu nevpustila žiaden hmyz! Dverová sieť je jedným z najobľúbenejších typov ochranných sietí na Slovensku. Základom je rám, ktorý si pri správnej prevádzke udrží svoj tvar a to dokonca aj v prípade väčších rozmerov. Taktiež máme riešenie pre vašich štvornohých miláčikov.

Posuvné siete proti hmyzu na terasové dvere

Moderne zariadené domovy vábia svojím vzhľadom. Na terasu sa mnohokrát dostanete cez okno a nie dvere, ako tomu bolo v minulosti. Nemyslíme tým, že budete vyliezať cez okno… Posuvné okná vládnu trendom v posledných sezónach. No a ako postupujeme so sieťovou ochranou proti hmyzu v takomto prípade? Najjednoduchším riešením je posuvná sieť! Vďaka jednoduchej inštalácii, systému dvoch koľajníc (vrchná, spodná) a bezstarostnej obsluhe sa z nej stáva veľmi praktický pomocník proti nežiadúcemu hmyzu v interiéri. Taktiež je na výber celorámové prevedenie, ktoré vám umožňuje mať aj dve siete v jednom ráme. Takéto riešenie je vhodné pre dvojkrídlové okná.

Plisse – siete proti hmyzu aj na veľké okenné plochy

Predstavujeme vám našu špecialitu! Plisse sieťky proti hmyzu! Jedná sa o najnáročnejšie prevedenie a momentálne nie je na trhu nič efektívnejšie! Samozrejme náročnosťou stúpa aj cena, a tak sa bavíme o finančne najnákladnejšom riešení. Plisované siete proti hmyzu sú vhodné na jednokrídlové aj dvojkrídlové dvere a skladajú sa z viacerých rámových modulov, ktoré vieme na mieste u zákazníka zmontovať do jedného veľkého. Dokonca vieme pokryť aj okenné plochy široké niekoľko metrov. A čo sú vlastne Plisse siete? Môžete ich zastaviť v akejkoľvek polohe, sú oveľa tichšie ako ostatné siete proti hmyzu a majú madlo z oboch strán. Plissovanie je v dvoch verziách. Bežná verzia tzv. harmonika a verzia slim. Veľkou výhodou druhej spomínanej je, že sa zmestí aj pod vonkajšie žalúzie.

Poraďte sa so špecialistom na ochranné sieťky proti hmyzom

S nami nájdete riešenie na všetky typy okien a dverí. Či už máte klasické plastové okná, hliníkové alebo drevené eurookná vždy môžete vyhrať nad neželanou návštevou. So širokou farebnou ponukou ochranných sietí proti hmyzu a sieťovinou, ktorú prakticky nevidieť, nenarušíte aranžovanie vášho domova. Stačí sa poradiť s našim špecialistom a odborníkom na sieťky proti hmyzu, ktorý vám ochotne a veľmi rád ukáže všetky možné riešenia pre vaše okná či dvere. Vyplňte tento formulár a užívajte si dni bez neželaných návštev. Zamávajte otravným muškám, lienkam či iným chrobákom z bezpečia vášho domova.