Pri hľadaní ideálnej garážovej brány je dôležité zvážiť viacero faktorov, vrátane typu a dizajnu. Garážové brány sa líšia vo svojich vlastnostiach a schopnostiach, aby vyhoveli rôznym potrebám a preferenciám zákazníkov. Jedným z najpopulárnejších typov garážových brán je sekčná garážová brána, v našom článku sa však pozrieme aj na ostatné typy.

Sekčná Garážová Brána

Sekčná garážová brána je konštruovaná z pozdĺžne členených sekcií, ktoré sa pri otvorení plynule posúvajú po vodiacich koľajniciach pod stropom. Tieto sekcie sú spojené bezpečnostnými zámkami, čím zabraňujú privretiu prstov. Telo sekcie je vyrobené z ocele, ktoré je potom vyplnené bezfreónovou polyuretánovou penou hrúbky 40 mm. Tieto brány sú ideálne pre bežných používateľov v rodinných domoch a podobných priestoroch. Kovanie sa skladá zo zárubní, koľajníc a pružinového systému, ktoré sú volené podľa veľkosti nadpražia, ostenia a hĺbky stropu.

Priemyselná Garážová Brána

Priemyselná garážová brána je navrhnutá tak, aby spĺňala všetky požiadavky kladené na brány určené do intenzívnej prevádzky, ako sú výrobné haly, sklady, autoservisy a výstavné pavilóny. Tieto brány sú testované a dimenzované na 20.000 cyklov a spĺňajú všetky technické parametre pre priemyselné využitie. Okrem toho je možné do týchto brán zabudovať okienka alebo prechodové dvere, aby sa čo najlepšie prispôsobili podmienkam v priemyselných alebo komerčných priestoroch.

Krídlová Garážová Brána

Krídlové garážové brány, ako napríklad modely ZEUS a HERCULES, ponúkajú inú alternatívu. ZEUS má hliníkový rám bez prerušeného tepelného mostu a je vhodný pre nevykurované priestory. Naopak, HERCULES má hliníkový rám s prerušeným tepelným mostom a môže byť dodaný aj bez prahu. Tieto brány sú ideálne pre bočné vchody a ďalšie aplikácie.

Presne podľa vašich potrieb

Pri výbere garážovej brány si každý môže vybrať podľa svojich požiadaviek. Dostupné sú rôzne dizajnové možnosti panelov, vrátane hladkého povrchu, lamelového vzoru, polovičného prelisu a mikroprofilu. Okrem toho je možnosť integrovať do sekčných a priemyselných brán aj prechodové dvere alebo okienka. Naši zákazníci môžu očakávať profesionálnu pomoc a poradenstvo pri výbere ideálnej garážovej brány, ktorá bude najlepšie vyhovovať ich potrebám a preferenciám.

 

automatická_garážová_brána_na__diaľkové_ovládanie

Nechajte to na odborníkov

Dúfame, že vám dnešný článok zodpovedal hlavné otázky o garážových bránach. Ak by ste náhodou mali ďalšie otázky, ktoré sme nezodpovedali, neváhajte nás kontaktovať. S radosťou vám pomôžeme.  Ak by ste sa chceli dozvedieť cenu garážových brán na mieru, stačí vyplniť formulár na nezáväznú cenovú ponuku.