V dnešnom článku sa zameriame na riešenia, ktoré vám poskytnú pocit istoty pri zatvorených, ale aj pootvorených plastových či hliníkových oknách. Pootvorené okná vo vyklopenej ventilačnej polohe môžu totiž lákať nielen nezbedné ručičky najmenších členov rodiny, ale aj zvedavé prsty zlodejov. Možno si kladiete otázku, či je možné zabezpečiť okná ešte viac? Špeciálne kovania dokážu pomôcť v oboch situáciách, a preto vám prinášame prehľad najúčinnejších bezpečnostných prvkov pre vaše okná. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako môžete zvýšiť ochranu vášho domova a zabezpečiť pokojný spánok celej rodiny.

Aj špeciálne zabezpečené okná môžu byť krásne

Geniálne riešenia nebývajú komplikované, no zato sú zvyčajne úžasné funkčné. Také je aj riešenie špeciálnych bezpečnostných kovaní, ktoré svojím technickým prevedením znemožňujú zlodejom dostať sa do interiéru v krátkom čase. Štandardné okenné rámy dokáže aj minimálne školený lupič otvoriť v priebehu pár sekúnd pomocou jednoduchého páčidla. Pri špeciálnych kovaniach to také jednoduché vôbec nebude, práve naopak. Pasívne bezpečnostné prvky dokážu zlodejov výrazne spomaliť: potrebujú omnoho viac úsilia na vypáčenie, navyše sa nevyhnú poriadnemu hluku. Taktiež im rozhodne nebude postačovať obyčajné páčidlo, ale budú potrebovať profesionálnu výbavu.

V čom teda spočíva kúzlo moderného kovania? Ide o pasívne bezpečnostné prvky vo forme čapov. Sú to malé súčiastky v tvare písmena “T”, ktoré nielenže sťažujú vypáčenie okna zvonka, ale navyše dodajú ďalší benefit – okná výborne utesnia. Samozrejme, platí tu jednoduchá matematika: čím viac čapov, tým väčšia bezpečnosť, a tým tiež menšia šanca, že do vášho príbytku vniknú zlodeji.

 

Bezpečnostná detská poistka

Deti prirodzene a radi objavujú svet okolo seba, netreba im v tom brániť. Skúšanie všetkých možných kľučiek a páčiek v dosahu ich rúk je výborným nácvikom motorických schopností. Práve preto však na ne treba dávať pozor. Zabráňte jednoduchým spôsobom neželanému otvoreniu okien. Pýtajte si okennú kľučku so zámkom, ktorá funguje ako detská poistka práve proti nechcenému otvoreniu okien najmenšími členmi rodiny. Obrovskou výhodou pri tomto systéme je to, že okno môžete zamknúť aj vo vyklopenej polohe a nemusíte mať žiadne obavy o svoje deti. Na otvorenie je totiž potrebný kľúč.

Máme pre vás ešte jednu dobrú správu. Tento typ bezpečnostnej kľučky dokážete veľmi jednoducho namontovať do vášho okna, z ktorého ste predtým odskrutkovali pôvodnú, štandardnú kľučku. Ide o pomerne jednoduchý proces, ktorý zvládne takmer každý bežný domáci majster. Samozrejme, bez zásahu do profilu vášho plastového alebo hliníkového okna.

Bezpečnostné prvky okien

Salamander GreenEvo 3D je systém plastových okien a dverí, ktorý ponúka vysokú kvalitu a spoľahlivosť pre byty, rodinné domy a novostavby. Okná sú vystužené oceľovo pozinkovanými výstuhami v ráme a v krídle okna, čo zabezpečuje vysokú torznú tuhosť.

Profilový systém obsahuje 6 komôr v ráme a 5 komôr v krídle, 3 tesnenia odolné voči UV žiareniu,
neviditeľné zvary rohov V-Perefect. Pre systém GreenEvo 3D určite odporúčame zasklenie izolačným
trojsklom, kde s pridaním teplého rámika Swisspacer dosahujeme prestup tepla Uw=0,77 W/(m²K).

  • Detská poistka chráni pred neželaným otvorením okien
  • Bezpečnostné čapy bránia vniknutiu zvonka

Koľko také okná stoja? Informácie Vám radi poskytneme v rámci nášho bezplatného poradenstva. Neváhajte nás kontaktovať.