Skryté pánty: Oplatí sa investovať do nových a moderných prvkov okien alebo dverí?

Skryté pánty sú navrhnuté tak, aby nerušili pohľadovú časť okna z interiéru a vynikli línie moderných okien. Z praktického hľadiska majú zásadný význam v tesnosti okien. Štandardné plastové alebo hliníkové okná majú po obvode prerušené tesnenie pri hornom pánte. Okná so skrytými pántami tento defekt nemajú a naviac neprichádza k deformácii tesnenia, ako sa často stáva oknám s priznanými pántami.

Ďalší veľmi dôležitý rozdiel od štandardných pántov je, že skryté pánty neprenášajú studenú teplotu do interiéru a preto sa nemôže stať, že Vám kvapká kondenzát na parapety.

Rámy okien a dverí bez štandardných pántov sú krajšie, veľmi jednoducho sa umývajú a udržujú. Krytky štandardných pántov sa časom lámu, špinia, strácajú, to sa Vám pri oknách so skrytými pántami nebude stávať.

Ak vás zaujala možnosť skrytých pántov na vašich nových oknách, radi vám takúto alternatívu zapracujeme do bezplatnej a nezáväznej ponuky. Vašu žiadosť môžete poslať cez náš prehľadný Konfigurátor, prípadne cez Kontaktný formulár alebo jednoducho na náš e-mail qprofil@qprofil.sk