Salamander je na Slovensku pomerne známou značkou okien. Väčšina z vás už tento názov iste niekde počula. Viete však, čo všetko sa za touto značkou skrýva? Dnes sme pre vás pripravili zhrnutie základných informácií pre lepšiu orientáciu vo svete okien a dverí.

Top v Európe

Spoločnosť Salamander Industrie-Produkte GmbH sídli v nemeckom Türkheime a patrí medzi vedúcich
európskych poskytovateľov systémov pre vysoko energeticky úsporné okenné a dverové systémy z plastu. Zamestnáva celosvetovo približne 1 580 zamestnancov a distribuuje svoje profilové systémy do viac ako 85 krajín sveta.

Salamander sa ako spoľahlivý partner pre výrobcov a predajcov okien zameriava na potreby svojich
zákazníkov kvalitou, vysokou dodávkovou schopnosťou a odborným. Profilové systémy okien a dverí
značky Salamander majú široké využitie – pri renováciách aj novostavbách, pri výstavbe rodinných domov, bytov aj administratívnych budov či väčších komplexov. Sme veľmi hrdí na to, že v našom portfóliu vám vieme ponúknuť až 4 systémy značky Salamander. V nasledujúcich riadkoch si ich postupne predstavíme.

 

GREENEVO 2D

Salamander GreenEvo 2D je systém plastových okien a dverí, ktorý je ďalším vývojovým krokom v oblasti konštrukcií plastových okien a dverí a nadväzuje na profilový systém Salamander Streamline, ktorý bol počas dlhého obdobia stálicou na slovenských aj zahraničných trhoch. Tento systém ponúka optimálne plastové okná pre byty a rodinné domy.

Technické parametre systému zahŕňajú celoobvodové bezpečnostné kovanie, oceľovo-pozinkované
výstuhy po obvode rámu a krídla, tesnenia odolné voči UV žiareniu, 5 komôr v ráme aj v krídle, neviditeľné zvary rohov V-Perefect. Zasklenie izolačným dvojsklom s pridaním teplého rámika Swisspacer vám zabezpečí prestup tepla Uw=1,24 W/(m²K), pri trojskle s teplým rámikom sa dostávame na prestup tepla Uw=0,83 W/(m²K).

GREENEVO 3D

Salamander GreenEvo 3D je systém plastových okien a dverí, ktorý ponúka vysokú kvalitu a spoľahlivosť pre byty, rodinné domy a novostavby. Okná sú vystužené oceľovo pozinkovanými výstuhami v ráme a v krídle okna, čo zabezpečuje vysokú torznú tuhosť.

Profilový systém obsahuje 6 komôr v ráme a 5 komôr v krídle, 3 tesnenia odolné voči UV žiareniu,
neviditeľné zvary rohov V-Perefect. Pre systém GreenEvo 3D určite odporúčame zasklenie izolačným
trojsklom, kde s pridaním teplého rámika Swisspacer dosahujeme prestup tepla Uw=0,77 W/(m²K).

BluEvolution 82

BluEvolution82 sa spája s prívlastkom „systém budúcnosti“. A my musíme povedať, že právom. Táto séria spája vynikajúcu úsporu energie a inovatívnu tesniacu a pýta sa všade tam, kde sa chce investor zamerať na úsporu tepelnej energie.

Technické parametre zahŕňajú 6-komorový profil, tesniacu lištu, hrúbku 82 mm, tepelnú prestupnos Uw = 0,74 W/(m²K) pri použití teplého rámika Swisspacer, akustickú izoláciu a bezpečnostné kovanie a rôzne možnosti použitia.

BluEvolution 92

Profilový systém BluEvolution 92 prináša progresívnu špičkovú technológiu s dôrazom na maximálnu
úsporu tepelnej energie a moderným, zreteľným dizajnom novej generácie vynikajúcich okien. Veríme, že tento profil spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Ide o 6-komorový profil so stredovým tesnením, stavebnou hĺbkou 92 mm a prestupnosťou tepla Uw = 0,73 W/(m²K) pri použití teplého rámika Swisspacer. Ani pri tomto systéme nesmieme zabudnúť na akustickú izoláciu a ochranné prvky kovania voči vlámaniu.

Vyberte si Salamander na mieru, poradíme vám

Salamander ponúka širokú škálu okien a dverí, ktoré spĺňajú najnáročnejšie požiadavky na kvalitu,
energetickú efektívnosť a dizajn. S ich inovatívnymi systémami je možné dosiahnuť vysokú úsporu energie a zvýšiť komfort v interiéri. Bezpečnostné prvky a odolnosť voči poveternostným podmienkam robia z produktov Salamander ideálne riešenie pre každý domov či komerčný objekt. A z bohatej palety farieb si určite vyberie každý. Presvedčte sa sami v sekcii našich Produktov alebo si požiadajte o nezáväznú ponuku s bezplatným poradenstvom TU.