Posuvné dvere akéhokoľvek typu sú dnes skrátka “in”. Dnes sa zameriame na použitie nových posuvno-zdvižných systémov môžete funkčne rozšíriť plochu svojho domova. Dvere nepredstavujú žiadne prekážky pre váš komfort a pridávajú pár výborných vlastností navyše.

Ak si kladiete otázku, ako cez zimu využívať peknú terasu pri vašom dome, odpoveďou je účelný prechod medzi domom a samotnou terasou. Ten vám zabezpečí moderný posuvno-zdvižný systém, ktorý ponúka výhody overených riešení a pridáva aj úplne nové.

Posuvné dvere zachovávajú svetelné podmienky, tepelne izolujú

Veľké sklenené plochy nových systémov znamenajú vynikajúci prestup svetla do vnútra vášho domova. Konečne tak môžete využívať prirodzený zdroj svetla a ročne ušetriť nemalé peniaze za energiu pri neustále stúpajúcich cenách. Blahodarný vplyv slnečných lúčov iste ocení nejeden člen domácnosti. No nielen to: moderné posuvné systémy zabraňujú vysokým tepelným stratám vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, takže opäť môžete ušetriť finančné prostriedky na zmysluplnejšie veci a nevyhadzovať ich (doslova) von oknom.

Prechod bez bariér

Jednou z najžiadanejších vlastností nových posuvno-zdvižných systémov je bezbariérový prechod. Či už ide o detský bicykel, kočík alebo chcete bezpečne preniesť napríklad narodeninovú tortu – a nepotknúť sa pritom, určite oceníte moderný systém, pri ktorom pod nohami ani neucítite, že ste ho práve prekonali. Deti, ale aj tínedžeri môžu šantiť a naháňať sa bez strachu, že sa potknú o prah. Bezbariérovosť určite ocenia aj starší členovia rodiny či návštevy, ktoré sa môžu teraz voľne pohybovať aj bez sprievodu na každom kroku a obdivovať napríklad aj vašu terasu.

Posuvné dvere, ktoré hravo otvorí aj dieťa

Hoci sú moderné posuvno-zdvižné systémy masívne, nekladú pri otváraní takmer žiadny odpor. Otvorí ich poľahky aj vaše dieťa alebo jeho kamaráti či kamarátky na oslave narodenín. Ovládanie dverí je taktiež jednoduché, otváranie a zatváranie nebude robiť problém žiadnemu členovi vašej domácnosti, ani tým, ktorí na podobné systémy nie sú zvyknutí.
Napriek všetkým spomenutým výhodám pridávame ešte ďalšiu, rovnako dôležitú: dvere vynikajúco tesnia pred vniknutím vody alebo vzduchu.

Zhrňme si vynikajúce vlastnosti posuvno-zdvižných systémov:

  • Okná sa nerosia ani pri nízkych zimných teplotách
  • Kombinujú pohodlie a bezpečnosť
  • Prah nekladie vôbec žiadny odpor
  • Bezbariérové prahy
  • Utesnenie proti vniknutiu vody a vzduchu
  • Rovnaký interval údržby ako všetky ostatné typy